Bilder fra løypa i Sørkedalen

Treningstriathlon torsdag 1. juli

Nå er bilder fra løypa lagt ut slik at ingen skal behøve å svømme, sykle eller løpe feil... Foreløpig har 11 deltagere meldt sin ankomst på torsdag. NB! Sykkelløypa er justert noe i dag, SE NY BILDESERIE!
Vi svømmer først ytterst til holmen og tilbake.

Løypa
Svømmingen foregår med start på stranden til en holme 200-250 m ut og retur. Vi må fysisk ta på holmen før vi kan vende.

Syklingen er ganske lettkjørt med noen få, men ikke bratte bakker. Vi sykler først til begynnelsen av Sørkedalen, deretter snur, så til Coop-butikken ca. 8 km inn i Sørkedalen hvor vi tar en liten avstikker til høyre. Deretter til enden av Sørkedalen og snur ved rundkjøringen. Løypa er målt til 19.8 km med sykkelcomputer.

Løpingen er mere fysisk krevende med mye oppover- og nedoverbakker. Den foregår hovedsaklig på grusvei i skogen. Løypa er målt til 5.2 km med sykkelcomputer.

Merking
Sykkelløypa vil ikke merkes godt, så her vi bør vite på forhånd hvor vi skal sykle. Løpetraséen vil markeres bedre med kritt i veien og ballong ved vending i skogen.

Oppmøte
Kl. 18 ved Bogstadvannet. Start kl. 18.30. 

Deltagere
Ellen W, Tim, Maria, Ståle, Kari, Torkjell, Guy, Adeleid, Gjermund, Trond B., Sture (8. juli), Petter og Ryan (8. juli) har meldt sin ankomst, men det er plass til flere. Hårek, Steinar, Eva, Trond K, Ann-Kristin, Ole, Hanne, Erik, Arnstein, Clive og Ellen E, er dere med?

Ansvarlig for konkurransen er Stian.

Kikk på "Vis bildeserie" for å se bilder og lese mere om løypetraséen. NB! Bildeserien viser den nye løpsløypa!
       *      *

  • Myspace
  • Tips en venn