Bogstad treningstriatlon-cup 2007

Konkurranse nr 10! Duatlon!!!

13. september og tid for vår 10. konkurranse i serien av treningstriatlonkonkurranser. Det blir duatlon nå. Nytt av året er premiering. Ellers er det like morro og like billig å være med.

Oppmøte 18.00, start kl 18.30. Sett dere inn i løypa, det er ikke sikkert den blir merket. Ta med penger til Incl Africa.

Dette er datoene

12. april
26.april
10.mai
24. mai
7.juni
21.juni
5. juli
19.juli
23.august
13. september

Dette er premiene

1 gavesjekk Löplabbet til beste mann (1000)
1 gavesjekk Löplabbet til beste kvinne (1000)
1 gavesjekk til en uttrekt mann (500)
1 gavesjekk til en uttrekt kvinne (500)
1 gavesjekk til beste funksjonær (500. Styret er jury)

Premien kan bare gå til den som minst en gang i løpet av sesongen har vært funksjonær. Har ikke nummer en vært funksjonær så går premien til nummer to Osv, osv
Treningskonkurransene inngår i en egen cup hvor syv av ti konkurranser teller. At bare syv konkurranser teller er en dårlig skjult oppfordring til ALLE om å hjelpe til som arrangør.

Poengfordelingen på duatlonkonkurransene er 8, 6, 4, 3, 2, 1, 1 ,1... og på triatlonkonkurransene 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1,1,1,1.... Man kan også få ett poeng for Bogstad-arrangørjobb (maks 2 poeng). Ved poenglikhet vil arrangørpoeng telle dobbelt. Arrangørjobb er forberedelse + tidtagning.
Distansene på duatlon er 2.7 km løp, 16 km sykkel og 5 km løp.

Første løpsetappe starter fra Bogstadvannet (ved søppelkassene), følger veien langs vannet opp til Bogstad gård, til høyre ved Bogstad gård, deretter vending ved Sørkedalsveien, så tilbake samme vei, men ved Bogstadvannet løper man til høyre og langs vannet helt opp til bommen, deretter retur og tilbake til skiftesonen.

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sykkelløypa er den samme som i fjor, dvs til snuplassen "innerst i dalen" og tilbake igjen.

Løpingen tilslutt er den samme som i fjor, kritiske punkter vil bli merket med bånd. Deltagerne er allikevel ansvarlige for å sette seg inn i løypa.

Bildeserie 1. løpsløype
Bildeserie sykkelløype
Bildeserie 2. løpsløype




Oppmøte kl. 18, start kl. 18.30.
Funksjonærer møtes kl. 17.

Treningskonkurransene er gratis å være med på, men en frivillig startkontingent på 30,- kr går til prosjektet "Include Africa". Ta med penger hvis du vil støtte en god sak.

 



Sikkerhet på eget ansvar
Minner om at deltagerne er med på eget ansvar, og det ikke er vakter eller annet støtteapparat i løypa. Drafting er ikke lov. Følg trafikkreglene og vis hensyn til gående, syklende, kjørende og ridende. Ingen deltagere får resultat uten hjelm. Deltagerne er også ansvarlige for å vite hvor løypa går, selv om vi vil gjøre vårt ytterste for at ingen skal ta feil av løypa.

Meld deg på her! (også om du vil være arrangør...)

       *      *

  • Myspace
  • Tips en venn